(י)סודות האלכימיה

אלכימיה

מהי אלכימיה?

אלכימיה מוגדרת כהתמרה של הרטט (transmutation of the vibration). מהנמוך אל הגבוה ומהגבוה אל הנמוך. כולנו חוללנו אלכימיה בחיינו בשלב כזה או אחר. אם הפכנו משבר לפריצת דרך, פחד לאומץ, כעס לחמלה או רעיון למציאות. מדובר בשינוי המצב המנטאלי המשפיע בכל רגע על הפעולות, ההחלטות, התקשורות וסדרי העדיפויות שלנו. 

פעמים רבות כל כך אנחנו לא מבינים מה לעזאזל קורה פה. רבים מאיתנו רוצים לתת את הערך שלנו לעולם, לחיות חיים טובים ולהיות מאושרים ושלווים, אבל נאלצים להתמודד עם אילוצים ואתגרים שחוזרים על עצמם בחיינו.

הבעיה היא שבגלל שאנחנו לא לגמרי מבינים "איך זה עובד", רבים מאיתנו מתנגדים לחלקים נרחבים מהחיים שלנו מבלי לדעת שכל התנגדות למשהו - מהווה את ההתנגדות לדבר ההופכי לו. מי שמתנגד לצמצום - מתנגד לשפע. מי שמתנגד לפחד - מתנגד גם לאומץ. מי שמסרב להיות בחוסר ידיעה - לא ימצא את עצמו מחדש. אם אני לא אנקה וארוקן את המציאות - לא יהיה לחדש מקום להכנס. בגלל סיבות רבות כל כך - רבים מאיתנו משולים לאדם שעומד על שפת הים בעת שפל וצועק - לאן כל המים הלכו? הים נהרס! הם לא ישובו לעולם! אנחנו לא באמת מודאגים כאשר יש שפל שפל בים כי אנחנו כבר יודעים שאחרי השפל תגיע הגאות ואחריה שוב יגיע השפל. אבל נדמה שאת התנועה הטבעית הזו - המתרחשת בכל מימד שהוא בחיים - אנחנו נכשלים לזהות כשזה מגיע לחיים שלנו.   

גם אני - כמאמנת עסקית מנוסה, שליוותה מאות אנשים ועסקים להצלחה חוויתי את אותו המשבר שוב ושוב. במשך שנים הייתי עוברת בין משבר לפריצת דרך הלוך וחזור. בין עשיה מרובה לחידלון אישים. בין שפע גדול למשבר כלכלי. חוויתי את אותו הכיווץ שחזר על עצמו באותם התאריכים בחודש. הלקוחות שלי שגשגו, המוניטין שלי נבנה, ידעתי לייצר המון כסף בפרק זמן קצר, אבל כל הזמן הייתי "נדרשת" לייצר אותו אל מול חרדה הישרדותית, לחץ ופחד. הפכתי להיות "מנהלת משברים" מעולה.

עד לפני-3 שנים, כשעמדתי (שוב) מול משבר עמוק. הפעם בריאותי. חליתי במחלה שהביאה אותי לשיתוק. מחלה ממנה לקח לי למעלה משנה וחצי להשתקם. המחלה הייתה עבורי "קריאת השכמה" לכך שאני עושה משהו ממש לא מיטיב בחיים שלי. הבנתי שלא הקשבתי זמן רב. הבאתי את עצמי לסף מוות.

ממש כשהגעתי הבייתה, אחרי שהבנתי שעלי ללמוד דרך חדשה, קיבלתי משותף לשעבר ספרון באנגלית שנקרא הקיבליון - The Kybalionׂׂׂ. הספר שנכתב ב 1908, מיוחס להרמס והוא מפרט את שבעת העקרונות עליהם העולם בנוי. במצבי - הוא היה בדיוק מה שביקשתי, ובהתנן מגבלות פיסיות רבות -  הוא הפך עבורי ל"ספר הדרכה" ששינה את נקודת המבט שלי ממש ברגע העשייה. הוא הבהיר לי בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים - מה עוצר אותי וכיצד אני מייצרת שוב ושוב את אותו התרחיש והוא אפשר לי לשנות את החוויה, את המציאות, את ההתנהלות ואת ההתקדמות שלי בדרכים שלא הכרתי. 

על אבי האלכימיה – הרמיס טריסמגסיטוס

הרמיס טריסמגיסטוס  הוא הכינוי היווני של האל המצרי תחות. הוא נחשב לאבי האלכימיה, אבי הפסיכולוגיה ואבי האסטרולוגיה. על בסיס התורה שהשאיר אחריו התפתחו קלפי הטארוט והקבלה. הביטוי "הרמטי" השתרש על שמו, שכן הכתבים המתארים את התורות אותן לימד הן לוגיקה צרופה ונחשבות בלתי ניתנות להפרכה. הרמיס ידע ולימד את החוקים האוניברסלים עליהם מתבסס היקום.

אין חדש תחת השמש, אין חדש גם בעקרונות ההרמטים לאלכימיה. העקרונות מספקים נקודת מבט פשוטה ואלגנטית המאפשרת לנו לפרש נכונה את המציאות, להיות המתבוננים והחוקרים של החיים שלנו, לפתח דרכים פשוטות להזכר ולפעול בדרך מיטיבה ולשנות צעד אחרי צעד את הדרך בה פועלים ומתקשרים בעולם. ומכאן - לשנות את חוויית החיים החוזרת על עצמה ואת המציאות הפיסית.

דרך הסדנאות והקורסים העוסקים באלכימיה אנו לומדים כיצד יוצרים אלכימיה בכאן ועכשיו, מקבלים מסגרת התבוננות וכלים פרקטים לעבודה  - שהולכים איתנו הביתה, וכן תמיכה רציפה המאפשרת לנו לשנות מהיסוד את הדרכים בהם אנו מתנהלים, בוחרים ומתקשרים בחיינו. אלכימיה זה עניין פשוט מאד. כל אחד יכול בכל רגע.

רוצים להזכר וללמוד כיצד ניתן להשתמש בחוקי היקום בשביל להיטיב עם חייכם?

אתם מוזמנים לסדנא יסודות האלכימיה

אהבתם? שתפו

(י)סודות האלכימיה

להכיר את הוראות ההפעלה של היקום

מלאו פרטיכם ויצאתם לדרך