אימון לשותפים

כי שותפות מוצלחת היא כמו זיווג טוב לחיים.

רוצים לפגוש את עצמכם?

בואו נפגש!

השאירו פרטים:

למצוא שותף טוב זה כמו לזכות לזיווג אוהב ומוצלח לחיים.

שותפות מתחילה בדרך כלל כמו זוגיות  מתוך התלהבות, חזון משותף ואף אהבה המתקיימת בין הצדדים. המציאות מראה שהזיווג "רוצה לקרות" ונוצרת מהר מאד אינרציה חזקה וחיובית שמביאה לבנייתו של עסק בר קיימא.

שותפות טובה מביאה כל אחד מהצדדים למקומות שבלעדיה לא היה יכול להגיע לבדו.

שותפות מצליחה מורכבת בהכרח מאנשים השונים זה מזה בדרכים רבות. זאת מכיוון ששותפים טובים אמורים להשלים זה את זה – ולא לשבת בעסק על אותן "משבצות". ככל שהשותפים מספקים ופועלים מתוך נקודות מבט רבות יותר, אסטרטגיות ביצוע שונות, קצב שונה, ודרך שונה להשיג מטרות – כך העסק חסון יותר.

המשמעות היא שהאפקטיביות לא נובעת מתוך דמיון הסכמה מלאה על כל הדברים, אלה מתוך שוני מחשבתי, דיון בין קצוות, חילוקי דעות וסדרי עדיפויות שונים – אשר מגיעים אל השולחן ונלקחים בחשבון בתהליך קבלת ההחלטות.

השוני בין השותפים – הוא אחד ממקורות החוזק של העסק, אולם פעמים רבות מדי – הופך להיות בהמשך הדרך מקור החולשה.

לאורך הדרך ראיתי שותפים רבים שהקימו עסקים מצליחים מתוך אהבה הדדית ותשוקה – ובהמשך הדרך חוו משברי יחסים, משברי אמון וחילוקי דעות – שהובילו אותם לפרוק העסק ואף להפסדים כלכליים אדירים. פגשתי הייטקיסטים שהגיעו אלי אחרי הפסדים של עשרות ואף מיליוני דולרים על בסיס שותפות שהתחילה כחברות אמיצה ואוהבת והפכה למלחמה רוויית משפטים, מריבות והפסדים.

כאשר השותפים לא מסתדרים ביניהם, הדבר משפיע לרעה על תחושת הביטחון של העובדים, על היחסים הפנים האירגוניים, על האווירה, שיתוף הפעולה ואף יכול להתבטא לרעה במוצר, בשרות ובשורה התחתונה.

השוני המבני הדרוש לשותפות לעבוד, יכול לגרום לצדדים "לא להבין" מה בדיוק הערך שהאדם השני מביא לשולחן. אם אחד מהשותפים מצפה מהאחרים להתנהג כמוהו, לפעול כמוהו ולהסכים למה שהוא חושב – אז הוא יראה את הפערים – שמלכתחילה היו הכרחיים בשביל שהשותפות תהיה מספיק חזקה ותצליח.

כאשר שותפים נכנסים לסיטואציה כזו, הם מרגישים לא מוערכים, מותקפים, מתחשבנים ומואשמים. מפה – הסוף יכול להיות קרוב.

ב-22 שנים האחרונות ליוויתי שותפים רבים, שהגיעו אלי לעיתים במשבר שותפות פעיל, בו פקפקו ברצונם להמשיך לעבוד ביחד. אשר הצליחו להגיע להבנה, הסכמה ואף הרמוניה – על אף ההבדלים האדירים ביניהם.

התמזל מזלי לפגוש וללוות שותפים רבים להצלחה עסקית ולבניית אירגונים חסונים, בהירים, מתפתחים אשר נהנים מהמגוון האנושי ומהשוני שביניהם.

הם למדו להוקיר את מה שהצד השני מביא – גם אם הוא שונה מאד ממה שהם מביאים ומודדים, ולהכיר את מה שדרוש לשותף או לשותפה שלהם בשביל לתמוך בו להבריק, להנות ולשפוע.

ליוויתי שותפים ששינו את הפוזיציה שלהם בעסק בשביל שיוכלו להמשיך להביא ערך מוסף משמעותי בשלבים שונים של חיי העסק ולייצר אירגונים אשר תומכים בהם גם אישית, בריאותית, כלכלית ומשפחתית.

שותפויות יכולות לתמוך בנו לחיות חיים בריאים, מאוזנים, ומלאי השראה – ולהיות בדיוק במקומות שבהם הערך המוסף שלנו הוא הגדול ביותר.

שותפות טובה יכולה לאפשר לנו להיות יותר גמישים, רחבי מבט, להתפתח וללכת בקצב שלנו לצד אדם אשר תומך ברווחה האישית, ביחסים, בהנאה, בבריאות ובשפע הרגשי והכלכלי שלנו.

אם אתם עובדים בשותפות ואתם נמצאים במשבר יחסים, או שאתם רוצים להגדיל את ההנאה, ההוקרה, שיתוף הפעולה ולדייק את המקום הנכון לכל אחד מכם בעסק – בואו נדבר.

אהבתם? שתפו

אימון אישי ליזמים/סטארטפיסטים

הולכת ביחד איתך דרך האתגרים, הלחצים, בקבלת ההחלטות ובשוחות ומציירת עבורך מרחב שבו אתה מקשיב לעצמך, מתבונן בבהירות על המציאות, מתכונן לפגישות חשובות ולומד כלים לניהול הרווחה והלחץ שיש בחייך.

מלאו פרטיכם ויצאתם לדרך