להתמסר אל המשבר

להתמסר אל המשבר

רוצים לפגוש את עצמכם?

בואו נפגש!

השאירו פרטים:

הרבה אנשים יודעים שאם נקלעת למערבולת חזקה בים - הדבר הכי נכון זה לתת לה לקחת אותה עד למטה - שם ישנה נקודת יציאה. מי שיילחם במערבולת, מי שיינסה לצוף למרות כוחה. מי שייאבק בשביל לנסות לחזור למעלה באותה הדרך בה הוא ירד - סופו שיתעייף ויטבע.

ממש לא מזמן יצאתי מסוג של מערבולת. אחת המערבולות המטלטלות והגדולות שחוויתי מזה זמן רב. לקח לי את הזמן שלי להתמסר לכוחה העצום שהוריד אותי למטה. ניסיתי להלחם בה. לתקן אותה. להתמודד איתה. ניסיתי להמשיך "לצוף". ניסיתי להתכחש לה - אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שאני בתוך מערבולת - אדם מבורך כמוני. האמנתי שהנה - מישהו עוד רגע יבוא ויעזור לי לצאת ממנה. אבל אף אחד לא בא ולא משנה כמה נאבקתי - היא המשיכה בשלה לקחת אותי עוד ועוד למטה. לחשכה המוחלטת שיש בקרקעית. באיזשהו שלב התמסרתי. התמסרתי אליה ולכל מה שהיא מביאה. השלמתי שאני בדרך למטה וזה בסדר - כי נזכרתי ששם למטה - ממש ליד הקרקעית נמצאה נקודת היציאה שלי.

כולנו חווים "מערבולות" בחיים ובעסקים. לפעמים זה קורה כי אנחנו גדלים בקצב מהיר וקשה לנו למצוא את האיזון שלנו, ולפעמים אנחנו עוברים משברים מקצועיים, בריאותיים, תזרימים או אפילו לב שבור. פעמים רבות אנחנו לא מצליחים לשנות את התמונה למרות שנדמה שאנחנו לא מפסיקים לנסות. הרבה מהלקוחות שלי, שהם בעלי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים -  ממשיכים ללכת "קדימה" גם כשלא ברור להם לאן בדיוק הם הולכים. פעמים רבות הם עושים המון פעולות מיותרות שלא מניבות תוצאות חיוביות והופכים מתוסכלים מהמאמץ שלא מניב.

 

לפעמים עדיף לדעת מתי לעצור. להבחין מתי המחשבות והפעולות שלנו לא מקדמות אותנו לאן שאנחנו רוצים להגיע. לפעמים המשברים שאותם אנו חווים בחיים ובעסקים הם ממש כמו מערבולת והדבר הנכון הוא להתמסר במקום להמשיך להלחם ולחתור לכיוון הלא נכון.

אולם, להתמסר זה אחד הדברים שלא לימדו אותנו כבני אדם שגודלו בעולם המערבי. רובנו למדנו שלהתמסר = עצלנות או חדלון אישים ושאנשים אחראיים אמורים "להתקדם קדימה" בכל רגע נתון. אבל האמת היא – שפעמים רבות אנחנו לא באמת יודעים מה זה "קדימה" ואז "להתקדם" זה רק לבזבז אנרגיה. וכשאנחנו במערבולת – למרות מה שהיה ניתן לחשוב – קדימה זה בעצם למטה – אל נקודת היציאה.

ככל שתתמסרו יותר מהר למערבולות שבחיים שלכם - ותתנו להן לקחת אתכם עד למטה - ככה תוציאו פחות אנרגיה וזמן לפני שתמצאו את נקודת היציאה.

ומה קורה כשמצאנו את נקודת היציאה? אז אנחנו חופשיים לחתור למעלה בשביל לקחת נשימה עמוקה. בחיים ובעסקים - כשאנחנו מוצאים את נקודת היציאה – זהו הזמן בו אנחנו מתחילים לנהל את המשבר. אנחנו לומדים ממנו ומסיקים מסקנות אנחנו מתחילים להבין איך הגענו לכאן ומה זה "קדימה" בשבילנו. אז המשבר יכול למלא את ייעודו ולקחת אותנו מהר למקום הרבה יותר מדויק ונכון עבורנו. מקום בו יש תועלת רבה הרבה יותר לפעולות שלנו. אבל בשביל שכל זה יוכל לקרות – קודם כל אנחנו צריכים ללמוד איך להקשיב לו בשקט ולהתמסר אליו.

רוצים ללמוד איך עושים את זה? השאירו פרטים פה ונחזור אליכם בהקדם.

אהבתם? שתפו

להיות עם אי ידיעה - המיומנות של העולם החדש

מדוע להיות בשלום עם חוסר וודאות זו אחת המיומנויות החשובות ביותר לכל יזם ואף לכל אדם?

מה הקשר בין חמלה ליעילות?

ולמה כדאי לנו להתנהג יפה לעצמינו

כוונה המונית

בוקר של כוונה 28/6/19

ביטוי עצמי רדיקאלי

על ביטוי עצמי רדיקאלי והגשמה

פרפקציוניזם

למה השאיפה לשלמות יכולה להיות הגורם המעכב אותנו בחיים?

מלאו פרטיכם ויצאתם לדרך