מה נדרש בשביל להיות יזם מצליח

רוצים לפגוש את עצמכם?

בואו נפגש!

השאירו פרטים:

מה נדרש בשביל להיות יזם מצליח? / ציפור מייזליק

תפיסת ההצלחה:

האם יש חשיבות להגדרת ההצלחה שלנו? האם חלומות גדולים יכולים להשפיע על חיינו באמת, או שהדבר הנכון הוא להיות מציאותיים ולהתרכז במה שהגיוני לעשות על מנת למלא את הצרכים הבסיסיים שלנו? כולם רוצים להיות מצליחים. כמעט לכל אחד יש חלומות שלא התגשמו. אולי חלומות שחלמנו כשהיינו ילדים וחשבנו שהכל אפשרי, חלומות שצצים כשאנחנו ממלאים לוטו ותוהים אם נזכה איך נרגיש ומה נעשה עם הכסף?

מושג ההצלחה הוא יחסי ביותר. מה שנחשב כהצלחה עבור אדם אחד, יכול להיות לא רלוונטי עבור אדם אחר. כל אחד מגדיר ומודד הצלחה בדרכים שונות. ישנם אנשים שמגדירים הצלחה במושגים כלכליים ומודדים אותה בכסף, וכאלו שמגדירים אותה במושגים רגשיים ומגדירים הצלחה כאושר. כמובן שניתן להגדיר הצלחה ביותר מדרך אחת. כאשר אנו מגדירים מהו מושג ההצלחה בשבילנו, אז אנחנו קובעים את הגבולות של שדה המשחק שלנו.

אנחנו בעצם מגדירים את הגבולות של מה אפשרי עבורנו.

ניתן לראות בפעמים מסוימות שיזם או בעל עסק הצליחו בגדול מבלי להגדיר באופן ברור מהו מושג ההצלחה שלהם. אפשר לקרוא לזה "תאונה משמחת". תאונה משמחת היא אכן אירוע משמח וחד פעמי. רוב האנשים אינם מגדירים הצלחה כאירוע חד-פעמי, אלה כמתמשכת וקבועה בחיים. ומה שנדרש עבור הצלחה מתמשכת הוא שונה בתכלית עבור מה שמביא תאונה משמחת.

וורן גרשס, מדריך מוטיבציה עסקי, אמר שאנשים מצליחים יודעים שלהגיע להיות מצליח זה הרבה יותר קל מלהישאר מצליח. מכיוון שעל מנת להשאר מצליח, עליך להמשיך לעשות את כל אותם דברים שעשית בכדי להגיע להצלחה בכל יום, רק בדרך אחרת.

ניתן לראות שלאנשים מצליחים במיוחד יש הגדרת הצלחה רחבה. הם חולמים ומכוונים פעמים רבות גבוהה יותר ממה שנראה שאפשרי או "מציאותי" עבורם. מדונה רצתה להיות מפורסמת יותר מאלוהים. ביל גייטס התחייב בפני IBM על אספקת מוצר שעדיין לא היה קיים מבלי לדעת בדיוק איך יעשה זאת. ודונאלד טראמפ האמין שעוד יעשה קאמבק בעת שהיה חייב מיליארדי דולרים שלא היו לו. אף אחד מהם לא היה "מציאותי". כולם השיגו תוצאות יוצאות מן הכלל בכל קנה מידה.

רוב האנשים אומרים: "אני ממש רוצה בזה.. אבל צריך להיות מציאותי וזה לא מציאותי בשבילי, אז אני אסתפק במשהו נחמד באמצע הדרך"... מכיוון שהמקום שאליו נכוון באופן קבוע – הוא המקום שאליו נגיע, אנשים אלו מגבילים את יכולתם להצליח ומשיגים את ההישגים ה"מציאותיים" שקבעו עבור עצמם. משום כך הגדרת ההצלחה היא הכרחית. היא קובעת איפה יהיה גבול האפשרויות שלנו. אולם הגדרת ההצלחה לבדה אינה מספיקה בשביל שנהפוך לאנשים מצליחים, מכיוון שנדרשת גם המחוייבות והנכונות להיכנס למגרש ולשחק את המשחק.

המאפיין הבולט ביותר אצל אנשי עסקים שהצליחו בגדול הוא שהם נמצאים במגרש. בכל מזג אויר ובכל תנאי, הם לא צופים על מושג ההצלחה שלהם מהצד, הם עובדים כל יום בהגשמתו. לכך התכוון צ'רצ'יל כשהגדיר את ההצלחה כ"מעבר מכשלון לכשלון מבלי לאבד התלהבות". ההבדל בין אלו שמגיעים ושומרים על הצלחה לבין אלו שלא הוא רק העובדה שאלו שהצליחו – לא הפסיקו לנסות. בכל סיפור הצלחה מדהים היו את רגעי השבר, הטעויות והאתגרים. זהו חלק בלתי נפרד מהחיים ומהעסקים שכולנו חווינו בזמן כזה או אחר. ההבדל הוא שאנשים מצליחים לא מרשים לעצמם לתפוס את המשברים הללו ככישלון. בשבילם זה לא סוף הסיפור. עבורם כשלון הוא לא אופציה. וכל אותם אתגרים, בעיות, טעויות ומכשולים נתפסים עבורך כחלק מהדרך להצלחה.

© כל הזכויות שמורות לציפור מייזליק

אהבתם? שתפו

להיות עם אי ידיעה - המיומנות של העולם החדש

מדוע להיות בשלום עם חוסר וודאות זו אחת המיומנויות החשובות ביותר לכל יזם ואף לכל אדם?

מה הקשר בין חמלה ליעילות?

ולמה כדאי לנו להתנהג יפה לעצמינו

כוונה המונית

בוקר של כוונה 28/6/19

ביטוי עצמי רדיקאלי

על ביטוי עצמי רדיקאלי והגשמה

פרפקציוניזם

למה השאיפה לשלמות יכולה להיות הגורם המעכב אותנו בחיים?

מלאו פרטיכם ויצאתם לדרך